битва


БИТВА (тривалий, жорстокий або вирішальний, генеральний бій), БАТАЛІЯ заст., уроч., БОЙОВИЩЕ заст., уроч., БОЙОВИСЬКО заст., уроч., БРАНЬ уроч., ПИР поет., ПОБОЇЩЕ заст., СІЧА підсил. уроч., РАТОБОРСТВО заст., уроч., РАТЬ заст., уроч., М'ЯСОРУБКА підсил. розм. На панів найшов страх. Кожний з їх пам'ятав Корсунську битву, кожний знав, що татари погнали в Крим обох гетьманів і півшоста тисяч поляків (І. Нечуй-Левицький); О, дев'ятнадцятий рік поразок і перемог, кривавий рік історичних баталій і нелюдських битв..! (Ю. Яновський); Однорукий.. лапнув за порожній рукав. - Із князем Романом був у бойовищі (А. Хижняк); Кличе Дон князів на бойовисько половецьку знищить ненасить (Н. Забіла); Дивні діла твої, Господи! Чи я в монастирі, чи на полі брані ходжу по трупах убієнних? - метикував отець Тарасій (І. Нечуй-Левицький); Отак на березі Каяли Брати різнились, бо не стало Крові-вина!.. Допирували Хоробрі русичі той пир (Т. Шевченко); Земля вічних побоїщ... Не раз могутні армії сходились тут на смерть, не раз історія ставила на Перекопі свої терези (О. Гончар); Пройшли, звільнивши путь в боях, в атаках, в січах (М. Бажан); - Що отримають мої лицарі за рать? - Крим заселиш ляхами, - коротко відповів Хмельницький (Р. Іваничук). - Пор. 1. бій.
БІЙ (бойові дії ворожих військ або їх окремих підрозділів та техніки), ПОБІЙ заст., ПОТРЕБА заст., СВАРИ мн., заст.; СУТИЧКА, ЗІТКНЕННЯ, СПОТИЧКА розм. (невеликий короткочасний бій). Одного разу прочитали опис повітряного бою трьох наших винищувачів з десятьма "месерами" (Ю. Яновський); Січ же, матінка рідненька, Ще тоді була маненька: Тільки ось що оселилась, Ще й гаразд не охрестилась В славних сварах з бузувіром (І. Манжура); В роки війни він був у партизанах, і в одній сутичці його поранили в ногу (Л. Смілянський). - Пор. 1. битва.
БОРОТЬБА (за що - діяльність, спрямована на створення, досягнення чого-небудь), БИТВА підсил., БІЙ підсил. поет. Боротьба за якість продукції; Життєлюбці, майстри, Чудотворці в труді, Аж дивується всесвіт тій вдачі. У ділах - мудреці, у піснях - молодці, А у битві за правду - гарячі (М. Нагнибіда); За майбутнє, світле і чудесне, що за нього бій лунає скрізь, я люблю тебе, моя ти весно (В. Сосюра).


Якщо це не те, що Ви шукали, тоді спробуйте пошукати серед усіх словників нашого сайту або ж у вікіпедія.